Forum Gildii BlackCrusade

Forum Gildii BlackCrusade


#1 2008-04-22 16:37:57

Skalpel

Administrator

Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 12
Punktów :   
Profesja: Blader
Sword Rank: Gran Master
Magic Rank: Regullar

Honour Points (By Domin)

Honor Points to z jednej strony niewiele znaczący bonus, jednak w zasadzie jest to rzecz baaaardzo ważna, niemal tak jak wbijanie HP w sloty na duelach.

Honour rank najabardziej określa nasz 'status', zaraz po lvlu. Jak zapewne wszyscy zauważyli, "siłe" w gildii określa suma honoru wszystkich jej czlonkow (co jest dosc niedorzeczne:P), jeżeli w top ppls ktos ma taki sam lvl, to wyzej jest ten co ma wiecej honoru. No dobra, ale ktos roztropny (np ja) zapyta: "ale po chuja mi ten honor, zeby sie popisywac wysoka liczba w oknie postaci? Co to w ogole daje poza nikła satysfakcją?"

Honor Points slużą przede wszystkim do trzech rzeczy:
- kupowania wiekszych stackow potionow (i tak mozna samemu robic)
- crafcenia wysokich lvlowo rzeczy (i tak mozna zrobic deficyt, aczkolwiek trzeba miec 1 rank, zeby w ogole crafcic)
- noszenia wysokiej lvlowo bizuterii

O ile pierwsze dwa bonusy nie sa jakos super wazne, o tyle ten trzeci juz sie bardzo liczy. Braceletki i kolczyki na poczatku sa srednim bonusem (ot, +4 do defa na jeden itemek),a le potem sa coraz silniejsze. Moze nie daja jakiejs super-hiper przewagi w grze, ale bardzo ja umialaja, czynia latwiejsza no i daja nowe mozliwosci (ja np. za 3 lvle zalorze extorion i vampirki^^).

Ale jak zdobywac ten honor, zwlaszcza jak potrzebujemy go w ogromnych ilosciach?

Punkty honoru zdobywamy nierowno. Mozna meczyc sie tygodniami zeby nabic tyle, ile czasem dostaniemy w 1h.

Za wygranie duela dostajemy 1 hp.
Za zabicie kogokolwiek na 7 channelu dostaneimy 1 hp.
Za wygranie Guild War, kazdy czlonek gildii dostaje 50 hp.
Za przejscie dunga Dt dostaniemy kilkadziesiat hp.
Za przejscie dunga pokroju Lake in Dusk, Frozen Tower itp dostaniemy nawet kilkaset honoru.
Za zabicie kogos w Forgotten Ruin|Lakeside|Mutant Forest dostaniemy 1-2 hp, zalezy od tego, której nacji jest aktualnie na mapie wiecej.

Mozemy tez hp kupic od innego playera. Ustalamy ile, i wtedy trzeba zalorzyc duela o taka sume i przegrac go. Nasz klient nas zabije i zgarnie hp, dajac potem kaske na trade. Ale nie jest to ani zbyt bezpieczne, ani oplacalne.

Czyli jak widac, zdobywanie honoru jest zmudnym procesem. Ale, od 90 lvla sie to drastycznie zmienia. Bo od 90 lvlu mozemy legalnie zarabiac honor, i to w naprawde duzych ilosciach! Mowa tutaj o Plate of Honor, takim gowienko ktore wszyscy selluja po 3m i drozej a malo kto kupuje za tyle^^ Za każda jedna taka płytke mozemy wykonac jednego questa, ktory da nam ilos hp rowna 10% naszej aktualnej rangi. Mimo, iz takiego questa mozemy wykonywac od 90 lvla, to wydropic PoH mozemy dopiero na 95 lvlu, w Forgotten Ruin.

Kiedy juz mamy jednego PoHa, udajemy sie do Morissona, officera w PL. Dajemy mu PoH a on w zamian raczy nas odpowiednim questem. Na kazdym ranku jest on trudniejszy, ale na takim samym ranku zawsze bedzie on taki sam, tj. dopoki nie nabijemy wyzszego to wcia zbedziemy robic tego samego questa. Quest ten zawsze polega na zbieraniu stron z "Book of Honor", i tak:

1 Rank to bicie Vampire Servants (1000 hp)
2 Rank to bicie Death Soldeirs (2000 hp)
3 Rank to bicie Death Giants (4000 hp)
4 Rank to bicie Wraithow (7700 hp)
5 Rank to bicie Ogrów w LiD (11000 hp)
6 Rank to bicie Minotaurów w LiD (14000 hp)

Nie wiem co jest dalej, ale juz wraithy sa przyjebane. Drop jest slabiutki (porownywlany z coinsami), a jeszcze jak mobow jest malo. Do tego jeszcze bieganie do miejsc gdzie placi sie za wejscie....

Dobra, to tyle. Jak ktos wie co robimy na wyzszych rankach albo gdzies dopatrzyl sie błedu z mojej strony, zapraszam do kulturalnej wymiany zdań.


[;No CoMeNt ;]

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sojuszdiablo.pun.pl www.ebcc.pun.pl www.bakugan-bakugan.pun.pl www.smka.pun.pl www.zse-3d.pun.pl